דקורטיביות

בהליך עיצוב של חלל ביתי או עסקי, נתקלים אנשים רבים באתגרים או בצרכים פונקציונליים, אשר להם חשיבות אסתטית משמעותית לא פחות. דקורטיביות, היא תחום הולך ומתפתח מאד בשנים האחרונות וזאת בזכות טכנולוגיות חדשניות וכניסתם של חומרי גלם שוני לתעשייה, המאפשרים ייצור של מגוון פתרונות דקורטיביים נפלאים. אז מהי דקורטיביות ואילו פתרונות נוכל למצוא היום בשוק?

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית

 

מהי דקורטיביות?

דקורטיביות פירושה עיצוב וייצור של חפצים או אובייקטים מסוימים, שלהם שימוש פונקציונלי ואסתטי גם יחד. אנו יכולים למצוא את בשימוש את המונח דקורטיביות בתחומי האדריכלות ועיצוב הפנים. עם זאת, גם אנשים שאינם אנשי מקצוע, שמים דגש רב בשנים האחרונות על דקורציה של החללים השונים בהם הם פועלים: חדרים, בתים, משרדים וכו' ונהנים מהליך החיפוש והמציאה של סגנון דקורטיבי ייחודי להם.

 

דקורטיביות

דוגמאות לדקורטיביות בימנו

כאמור, הדגש בעיצוב דקורטיבי הוא ביחס שבין הפונקציונלי לאסתטי. במהלך השנים, הומצאו פתרונות דקורטיביים שלמעשה הפכו נפוצים מאד ושימושיים בקרב הציבור הרחב:

  • מחיצות דקורטיביות – אחת הדוגמאות הנפוצות לשימוש דקורטיבי, היא המצאת המחיצות הדקורטיביות. המחיצות הדקורטיביות הן למעשה פתרון אסתטי לחלוקה של חלל מסוים מבלי הצורך לחסום או לאטום אותו לחלוטין על ידי קיר. מדובר במחיצות שלהן עיצוב ייחודי, לרוב אלגנטי ומעודן שמאפשר ארגון של החלל, שמירה על פרטיות וחלוקה של המרחב לפי צורך אישי.
  • משרביות דוגמא נוספת לשימש דקורטיבי נפוץ עד היום, היא המשרביות. פירושה של המילה משְרַביה (בערבית: مشربية) הוא סבכה. בעבר, המשרביות היו לרוב עשויות עץ והן שימשו באובייקט חוצץ ומסתיר בין חללים שונים: פתחים של בתים, חלונות וקירות וזאת מבלי לחסום כניסה של אור אל פנים הבית וגם לשמור על הפרטיות של האנשים בתוכו.
    המשרביה, פירושה בערבית, להתעלם או להתבונן. כיום, חזרה המשרביה להיות פופולרית בקרב אדריכלים ומעצבי פנים, אשר מנצלים היותה פריט דקורטיבי אלגנטי וייחודי, ובעל יתרונות פרקטים רבים. כיום, תוכלו למצוא משרביות מחומרים רבים ומגוונים כגון: בטון, עץ, אלומיניום, ברזל ומתכות נוספות.
  • דקורציות לקיר אלמנט אסתטי נוסף שהפך מאד פופולרי בימנו הוא שימוש בדקורציות לקיר, כפריט ייחודי ועיצובי בפני עצמו. הדקורציות הן למעשה צורות גיאומטריות מסוימות, שלעיתים נעשות בעיצוב והתאמה אישית והן יכולות להיות תלויות על קירות בתים, בתי קפה, האנגרים ומשרדים, ממש כמו תחליף לתמונה או ציור שבעבר נהגו לעטר את הקירות.

טכנולוגיות נפוצות לייצור דקורציות

דקורטיביות אינה תחום חדש והוא למעשה אינסופי. אורח החיים שלנו דינמי ומשתנה ותמיד יצוצו צרכים חדשים בחלל, סגנונות ישתנו ולכן תמיד יהיה צורך בפתרונות דקורטיביים חדשים ורלוונטיים.עם זאת, בשנים האחרונות, החלה להתפתח תעשייה גדולה וענפה של דקורציות חדשניות וזולות, וזאת בזכות כניסתה של טכנולוגיית החיתוך בלייזר אל התעשייה.

אם בעבר, על מנת לייצר פתרון דקורטיבי היה נדרש איש מקצוע שכל התמחותו היא במלאכת הנגרות או הריתוך לדוגמה, כיום טכנולוגיית חיתוך לייזר, אשר מופעלת על ידי שרטוט ממוחשב ומדויק, מאפשרת יצירה של אינספור דגמים, אובייקטים ופתרונות ממגוון חומרי גלם כגון עץ, אלומיניום, בטון, ברזל ועוד, ולבצע את העבודה במהירות, פשטות ובעלות נמוכה במיוחד.

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית עוד היום

תקציר

לקבלת הצעת מחיר

פרספקס שקוף זול

פרספקס שקוף זול

מהם יתרונותיו של הפרספקס השקוף? האם ניתן למצוא פרספקס במחיר זול ומהו טווח המחירים של משטחי הפרספקס? לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית נושא שם מלא

להמשך הקריאה
רשת עץ

רשת עץ

בשנים האחרונות הפכו רשתות עץ לפתרון פשוט, אסתטי ואמין עבור אנשים רבים, המעוניינים לייצר הפרדה או חציצה חלקית בין הבית לגינה, בין חללים שונים בתוך

להמשך הקריאה
חריטות על עץ

חריטות על עץ

העץ הוא חומר גלם שנחשב לאיכותי ומבוקש בקרב אנשים רבים. על כן חריטות על עץ הפכו לנפוצות ביותר בתחום חיתוך הלייזר, הן עבור שימושים תעשייתיים

להמשך הקריאה