חיתוך לייזר

טכנולוגיית חיתוך בלייזר מוכרת כמדויקת וחדשנית, שעם השנים הופכה רלוונטית עבור מגוון רחב של תעשיות בארץ ובעולם. כיצד עובד חיתוך בלייזר, באילו מקרים כדאי להשתמש בו ועל אילו חומרים ומשטחים הוא יעיל? כל המידע כאן לפניכם.

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית

מה זה חיתוך לייזר?

חיתוך בלייזר, הוא חיתוך שמתבצע על ידי קרן לייזר בעוצמה גבוהה במיוחד. הקרן נעה על גבי משטח מסוים, לפי תוכנית עבודה ממוחשבת ומוגדרת מראש, ובכך, מבצעת חיתוך מדויק ומהיר בצורה יוצאת דופן, שלא נראו עד כה בשיטות חיתוך אחרות. מאחר ותבנית החיתוך, כמו גם עוצמת הגל של הלייזר ניתנות לבקרה ושליטה מרבית, חיתוך הלייזר מאפשר עבודה על גבי משטחים וחומרי גלם שונים: עץ, שיש, מתכות, פלסטיק ועוד.

לשיטת חיתוך בלייזר יתרונות רבים, ואת השפעתה על אופן העבודה במפעלים, פסיי יצור ותעשיות שונות בעולם, קשה לפספס. בנוסף, בשנים האחרונות, חיתוכים בלייזר הפכו גם מבוקשים בקרב אנשים פרטיים, הנעזרים בטכנולוגיה זו לצרכים פרטיים, כגון התאמה של משטחי עץ או שיש לבית לפי דוגמאות בעיצוב אישי או חריטה של סמלים ודוגמאות בעיצובם.

מה היתרונות של חיתוך לייזר?

מאחר ומדובר בטכנולוגיה ממוחשבת, נחסכות טעויות אנוש רבות. לדוגמה, לקרני הלייזר טווח תנועה רחב, עוצמה ודיוק שלא מותירים סימנים לא רצויים על גבי המשטח. בנוסף, זמן החיתוך מתקצר משמעותית ואיכות החיתוך עולה. מדובר ביתרון כלכלי חשוב עבור פסי ייצור ומפעלים, אשר חוסכים בכוח אדם ובתחזוקה של מכונות החיתוך. כמו כן,  השימוש בחיתוך לייזר מקצר משמעותית את זמן הייצור של כל מוצר ובכך מעלה את רמת התפוקה ומוזיל את המוצר עבור הלקוח גם כן.

חיתוך לייזר


חיתוך לייזר בעץ

אחד מחומרי הגלם הפופולריים ביותר בטכנולוגיית חיתוך לייזר, הוא העץ. לעץ תכונות רבות ההופכות אותו למשטח אופטימלי: קשיחות, מוצקות ועמידות לאורך הזמן. בנוסף מדובר בחומר גלם זול ושאינו מוליך חשמל.

ענפים רבים כמו האדריכלות, עיצוב הפנים והריהוט שינו את פניהם בעקבות החיתוך בלייזר. הטכנולוגיה אפשרה שכלול של שיטות נגרות מסורתיות, הגעה לתוצאות מדויקות ומהירות יותר וחיסכון בזמן ובשלבי עבודה ידניים כגון, שיוף וגימור העץ בתום החיתוך, מה שמאפשר ליצור משרביות עץ יפייפיות ורשת עץ לדוגמה.

חיתוך לייזר שיש

שיש הוא חומר גלם קשיח ויקר שלו שימושים רבים ביום-יום שלנו– הוא משמש לחיפויים, מטבחים וריצופים. השיש עובר תהליך של עיבוד ארוך מצורתו הגולמית ועד לצורת משטח מוכן ולכן חיתוך בלייזר מאפשר הגעה לתוצאות מדויקות, נקיות ומהירות גם במקרה זה. בין אם מדובר באבן קיסר, גרניט או אבן גיר, חיתוך בלייזר מאפשר חיתוך או חריטה של השיש של צורות ודגמים בהתאמה אישית ובשליטה מלאה. 


חיתוך בלייזר מתכת

טכנולוגיית חיתוך הלייזר על משטחי מתכת פתחה צוהר חדש בעולם התעשייה, המסחר ואף האומנות. ניתן לבצע את החיתוך על מגוון מתכות, כגון: אלומיניום, ברזל, נחושת, נירוסטה ופליז ולהתאים את החיתוך לגדלי משטח שונים. בנוסף, חיתוך לייזר הוא האפשרות הזולה והנפוצה ביותר על פני טכנולוגיית חיתוך CNC, זו האחרוה מציגה יכולות חיתוך וגמישות רבה יותר. 

חיתוך בליזר יכול לשמש ליצירת כלי מתכת, ריהוט, פרזול וייצור חומרי תעשייה שונים, כמו גם לשמש בעבודות שונות כגון: כיפוף פח, חיתוך חלקים בהזמנה אישית, או חריטה על גבי משטחי מתכת. בכולם, רמת השליטה והדיוק הממוחשבת מרבית ועל כן, רמת הגימור בהתאם. 

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית עוד היום

תקציר

לקבלת הצעת מחיר

מחיצות לחדר

מחיצות לחדר

בשנים האחרונות, אחד מהאלמנטים הדקורטיביים שחוזרים לאופנה בקרב מעצבי פנים ואדריכלים רבים הוא המחיצה הדקורטיבית לחדר. מחיצות לחדר הפכו פתרון פרקטי ואסתטי כאחד עבור אנשים

להמשך הקריאה
משרביות

משרביות

בשנים האחרונות הפכו המשרביות למבוקשות בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים. מדוע הן חזרו אלינו דווקא עכשיו? מה היתרונות שלהן וכל מה שחשוב לדעת על המשרביות האלגנטיות.

להמשך הקריאה
חיתוך CNC

חיתוך CNC

תעשיות ומפעלים רבים בימנו, נעזרים בטכנולוגיית CNC המשוכללת, על מנת לייצר מגוון מוצרים ורכיבים מחומרי גלם שונים, הזקוקים לעיבוד מדויק ביותר. לפניכם הסבר קצר על

להמשך הקריאה