חיתוך CNC

תעשיות ומפעלים רבים בימנו, נעזרים בטכנולוגיית CNC המשוכללת, על מנת לייצר מגוון מוצרים ורכיבים מחומרי גלם שונים, הזקוקים לעיבוד מדויק ביותר. לפניכם הסבר קצר על חיתוך CNC, חומרי הגלם שאותם ניתן לעבד ואילו מוצרים ניתן לייצר באמצעותה.

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית

מה זה חיתוך CNC?

Computer Numerical Control הן ראשי התיבות של טכנולוגיית החיתוך CNC. מדובר בטכנולוגיית חיתוך בה בקר ממוחשב שולט בכלי עיבוד שונים, לרוב כאלו המשמשים בהליך ייצור תעשייתי, כגון: מקדחה, מחרטה או כלי עיבוד פח ולמעשה מאפשר החסרה מבוקרת ומדויקת של חומר, מפיסת חומר גלם מסוימת . 

בניגוד לחיתוך בלייזר, שמבוצע ללא מגע מכני על גבי המשטח הגלם המסוים, בטכנולוגיית CNC החיתוך מתבצע על ידי רובוט מתקדם, המסוגל לנוע על ציר אופקי ואנכי ללא הפוגה והשגחה, ובהתאם לתוכנית המוגדרת בבקרים המחוברים אליו. כמו כן, ישנם דגמי CNC חדישים יותר, המאפשרים תנועות חיתוך, לא רק על ציר אופקי ואנכי, אלא חיתוך שעל עד חמישה צירים שונים על ידי סיבוב של המשטח המעובד עצמו. בנוסף, מחרטת CNC מבצעת במקביל לחריטה גם כרסום של משטח העבודה ובכך מאפשרת ייצור של חלקים מעוגלים בצורה מדויקת.

היתרון המשמעותי בחיתוך CNC ,על פני החיתוך או החריטה הידניים, הוא כמובן רמת הדיוק שלו. מערכת השליטה הממוחשבת בה מתבצע שלב תכנון המוצר עד הוצאתו לפועל של שלב הייצור, מאפשרת חריטה ברמות דיוק יוצאות דופן. כמו כן, לטכנולוגיה זו מערכת בקרה וניטור ממוחשבות, הפועלות גם בהליך הייצור עצמו ומתריעות מפני סטיות או תקלות.

חיתוך CNC


חריטה פרספקס CNC


פרספקס הוא חומר אקרילי שקוף, העשוי מפלסטיק ונפוץ מאד במגוון רחב של תעשיות ומפעלים. הפרספקס משמש לייצור רהיטים, שלטים, מחיצות, ציוד למעבדות, מתקני תצוגה בחנויות ועוד שימושים רבים. 

מדובר בחומר בעל תוכנות ההופכות אותו למבוקש ויעיל במיוחד עבור ייצור תעשייתי – הוא אינו כבד, קשיח וניתן לתמרון ועיצוב בקלות על ידי חימום בטמפרטורות שונות. במיוחד בגלל הגמישות היחסית שלו, העבודה עם פרספקס דורשת חיתוך וחריטה נקיים ומדויקים, על מנת לאפשר לחומר להגיע אל צורתו המיועדת, ובנוסף לוודא את חיבורו לחומרים אחרים במידת הצורך.


שירות חריטה  CNC

שירות בחריטת CNC מתבצע הישר מהמחשב עליו מותקנת תוכנת התיב"מ (תכנון בעזרת מחשב). תוכנה זו שולטת על בקרים המחוברים אל מכונת החיתוך עצמה. באמצעות תוכנה זו, ניתן לתכנן ולייצר כל רכיב הדורש עיבוד שבבי, לדוגמה: פלדות אל-חלד, נחושת ומתכות נוספות כמו כן, שבבי פלסטיק שונים וחומרי גלם נוספים.

רמת הדיוק של חריטת CNC מגיעה לרמת אלפית המ"מ, ובכך יעליה מאד עבור רכיבים בתעשיות האופטיקה, הלייזר, כלי הרכב, התעשייה הביטחונית האווירית ועוד.

בהתאם לבקשת הלקוח ולחומר הגלם אותו הוא מבקש לעבד לכדי מוצר, החריטה תתבצע ע"פ קוד שהוזן במערכת הבקרה ויאפשר למערכת לבצע את החריטה והחיתוך בדיוק ותחת פיקוח ממוחשב. חשוב לציין, שבחריטת  CNC ניתן לייצר מוצר או דגם אב-טיפוס, במידות שונות ובהתאמה אישית, שאת יעילותם ניתן יהיה לבחון רק לאחר אישור ההזמנה.

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית עוד היום

תקציר

לקבלת הצעת מחיר

זכוכית אקרילית

הזכוכית האקרילית נחשבת לאחד מהחומרים הנפוצים והמבוקשים ביותר בייצור תעשייתי כיום, והיא מלווה אותנו במוצרים רבים הקיימים בסביבת היום-יום. כל מה שחשוב לדעת על הפולימור

להמשך הקריאה
הדפסת תמונות על עץ

הדפסת תמונות על עץ

בשנים האחרונות, אנו רואים כיצד הדפסת תמונות על עץ הפכה מבוקשת בקרב אנשים רבים, כרעיון למתנה, מזכרת ואף משמשת עסקים רבים לצרכי פרסום ושיווק. לאפקט

להמשך הקריאה
מחיצות לבית

מחיצות לבית

כיום ניתן למצוא מגוון עשיר ביותר של מחיצות לבית, ולהן תפקידים חשובים הן ברמה הפרקטית של חלוקת החלל והן ברמה הדקורטיבית. בזכות עיצובים חדשניים ומרהיבים,

להמשך הקריאה