חריטות על עץ

העץ הוא חומר גלם שנחשב לאיכותי ומבוקש בקרב אנשים רבים. על כן חריטות על עץ הפכו לנפוצות ביותר בתחום חיתוך הלייזר, הן עבור שימושים תעשייתיים והן עבור שימושים פרטיים ובהתאמה אישית. מהי חריטה על עץ, למה היא משמשת ולמי היא מיועדת? כל מה שחשוב לדעת על חריטה בעץ.

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית

מה זה חריטות על עץ

חריטות על עץ, הן למעשה שימוש נפוץ ביותר במגוון תעשיות: בנייה, ריהוט, דקורציה, אדריכלות ועוד. בכולן נעשה שימוש רב בעץ והחריטה בלייזר מהווה מרכיב משמעותי בהליכי הייצור השונים. בניגוד לעבר, בו ביצוע עבודה על גבי עץ לקחה זמן רב ומשאבים רבים, כיום ביצוע העבודה פשוט, מדויק יותר וזול יותר מחריטה או חיתוך ידניים שנעשו ע"י נגר באופן מסורתי. 

מאחר ולעץ תכונות כמו קשיחות, עמידות והעובדה שהינו חומר מבודד, הוא ממשיך להיות מבוקש ביותר בארץ ובעולם בכלל. תעשיית החריטה בלייזר על גבי עץ התפתחה בהתאם ונכנסה למספר תחומים. כמו כן, התפתחו מספר טכניקות של חיתוך וחריטה על עץ אשר מותאמים לשימושים השונים שקיימים:

 

חריטות על עץ
  • חריטה בסיסית – חריטה של קווים על גבי משטח עץ, המשמשת עבור סימון של קווים או צורות. לרוב, משמש עבור מקרים שבהם נצטרך לסמן סמל, לוגו או מספר סידורי על גבי חלק קטן של משטח העץ.
  • חריטה על פני השטח – חריטה שמתפרסת על פני חלק רחב יותר של המשטח, אך לא היא אינה עמוקה מדי. חריטה זו לרוב עדינה יותר ומדמה הדפס או גילוף של צורה על גבי חלק מהמשטח או כולו.
  • חריטה אחידה – חריטה שבה נדגיש צורה או דוגמה מסוימת על גבי משטח העץ. החריטה תתבצע בעומק אחיד מסביב לקווי המתאר של הצורה בנבחרת ותדגיש אותה באמצעות מפלס נמוך יותר שנוצר על ידי קרן הלייזר.
  • חריטה תלת ממדית – בחריטה זו למעשה מתבצעת חריטה בעומקים שונים על גבי משטח העץ. קרן הלייזר משתנה בהתאם לעומק החריטה ובכך יוצרת צורה מורכבת ותלת ממדית ממשטח העץ.


בשביל מה צריך חריטה בעץ?

עד היום, העץ הוא חומר גלם נפוץ במגוון רחב של שימושים, פרקטיים ודקורטיביים כאחד. טכנולוגיית החיתוך והחריטה, מסייעת בייצור המוצר ובעיצוב שלו, במהירות ובדיוק רב. לטכנולוגיית החיתוך והחריטה בעץ שימושים רבים: היא יכולה לשמש עבור בניית בקתות, רהיטים, דלתות ופיגומי עץ ועד ייצור ודקורציה של מזוזות וחפצי יודאיקה שונים. שימוש נפוץ נוס בקרב אנשים פרטיים הוא חריטה של תמונות וכיתוב על בלוק עץ, עם הקדשות אישיות.


למי מתאים חריטות על עץ

נדמה כי החריטה בעץ כמעט אינה מוגבלת בשימושים שלה והיא יכולה לשמש עבור כל אדם שבוחר להשתמש בעץ כחומר הגלם, לכל מטרה. דוגמה נוספת לשימוש אישי בחריטת עץ הוא עבור גילוף בלייזר על גבי מזוזות העשויות עץ – החריטה מאפשרת עיצוב אישי יחד עם גימור ברמה גבוהה, ובכך מייצרת אובייקט ייחודי ואיכותי.

אפשרות נוספת, היא חריטה על חפצים עשויים עץ, כמו שילוט כניסה לבית או למשרד, חריטה על גיטרה, חריטה של לוגו או מספר סידורי על חלקי עץ שונים ועוד רבות הדוגמאות. כמובן שהחריטה מתבצעת בהתאמה אישית, בגודל וגופן הרצויים לכם.

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית עוד היום

תקציר

לקבלת הצעת מחיר

מחיצות עץ

מחיצות עץ

מחיצות עץ, הן פתרון אסתטי ושימושי במקרים רבים. בשנים האחרונות, קיימים שלל שימושים ועיצובים חדשים: החל מבתים פרטיים, בתי עסק ועד חללים ציבוריים. בדף זה

להמשך הקריאה

משרביות ברזל

במקרים רבים, עולה הצורך לייצר מחיצה בין חללים שונים, בין אם מדובר בבית פרטי שם מחיצה יכולה להפריד בין חלל הסלון למטבח, ובין אם מדובר

להמשך הקריאה
מנדלות

מנדלות

המנדלות הינן מוטיב עיצובי ובעל משמעות עמוקה שמקורו אמנם במזרח, אך ישראלים רבים אימצו אותו ובחרו לשלבו כחלק מעיצוב הפנים של ביתם. כיום ישנו ביקוש

להמשך הקריאה