לבידים

חיתוך לבידים, או חיתוך משטחי "סנדוויץ'" הינו שירות נפוץ מאד בקרב אנשים פרטיים, עסקים ומפעלים שונים, בייחוד כיום, כשטכנולוגיית חיתוך בלייזר או חיתוך CNC מאפשרת עיבוד מהיר, זול ומדויק.
לפניכם כל מה שחשוב לדעת על לבידים ואפשרויות העיבוד שלהם. 

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית

 

מה זה לביד?

לביד, או בשמו המוכר יותר "עץ סנדוויץ'", הוא חתיכת עץ המורכבת מכמה שכבות של אותו סוג עץ. שכבות העץ דבוקות אחת לשנייה ולא ניתנות להפרדה, ובכך הן יוצרות משטח עץ קשיח, כבד ויציב יותר. הלביד מכיל בדרך כלל מספר אי זוגי של שכבות עץ, כאשר הדפנות החיצוניות של המשטח, עשויות מעץ איכותי ועמיד יותר מאשר השכבות הפנימיות.

בתעשייה קיימים סוגים שונים של לבידים וההבדל העיקרי ביניהם הוא סוג העץ ממנו הלביד עשוי.
מהלבידים הנפוצים ביותר לדוגמא, נמצא את לביד צפצפה, לביד בירץ' ולביד תעופתי, כאשר לשלושתם מאפיינים שונים שמתאימים לשימושים שונים:

לבידים
  • לביד הצפצפה – יחסית קליל ובעל מספר שכבות מצומצם. נפוץ בשימוש תעשייתי ומגיע בעוביים שונים.
  • לביד בירץ' – איכותי, קשיח וכבד יותר ביחס לצפצפה. בעל מספר רב של שכבות.
  • לביד תעופתי – לביד קל יחסית אך שיש לו קשיחות רבה. מורכב ממספר לוחות. נעשה בו שימוש רב בענף התעופה.


למה זה משמש?

לבידים יכולים לשמש למגוון שימושים ומוצרים. לוחות העץ הללו נפוצים הן בתעשיות רבות והן בשימושים פרטיים וביתיים, החל מבניית דגמים אדריכליים, בניית רהיטים, שילוט לעסקים או לבתים, מידוף ותצוגה, אריזות למוצרים ועוד.


למי זה מתאים?

הלבידים יכולים לשמש כל אדם פרטי או בעל עסק שמעוניין לעשות שימוש בחומר הגלם למטרותיו. היתרון של הלבידים הוא שמצד אחד מדובר בחומר קל, אסתטי ועמיד ומצד שני איכות הסיבים שבתוכו נותנים לו קשיחות ומונעים עיוותים שאופייניים לעץ גושני. אדם שירצה לעשות שימוש בלבידים יוכל לשלוח אותם לעיבוד על פי בקשתו ובהתאמה אישית, על ידי טכנולוגיית חריטה או חיתוך לבידים בלייזר.


חיתוך לבידים

העובדה ששכבות הלבידים עשויות מאותו סוג עץ, מקנה ללביד איכות אחידה ועל כן החיתוך המתבצע על פני השטח, ישר ונקי יותר מאשר בעץ טבעי, שתכולת חומריו ורמות הצפיפות שבו לא אחידות. טכנולוגיית החיתוך בלייזר, אופטימלית לחיתוך לבידים והיא מניבה תוצאות ברמת גימור גבוהה ונקייה.

עם זאת, קיים הבדל ברמת החיתוך בין סוגי הלבידים השונים, שכן הם מגיבים אחרת לחיתוך לייזר. לביד צפצפה לדוגמה, שהוא רך ודביק יותר, יותיר פחות פיח על קו החיתוך מאשר לבידים העשויים עץ קשיח שמודבק בדבק חזק יותר. 

חיתוך הלייזר מתבצע לפי שרטוט ממוחשב שהוזן למחשב, המאפשר חיתוכים פשוטים ומורכבים, במגוון צורות, זוויות ורמות גימור. כמו כן, קיימת האפשרות לחריטה על פני השטח של תמונה או טקסט.


לבידים מחירים

מחירי הלבידים משתנים בהתאם לסוג הלביד, לעובי והגודל שלו. כמו כן, המחיר ישתנה בהתאם למורכבות עבודת החיתוך הרצויה. פלטות לבידים נמכרות במגוון גדלים ומחירים, לרוב אצל בעלי המקצוע אשר יבצעו גם את עבודות החיתוך ויכללו את מחיר הלבידים עם עבודות החיתוך. היתרון הגדול של הלבידים, הוא העובדה כי מדובר בחומר גלם תעשייתי עמיד, חזק וקל לעיבוד יחד עם העבודה שמדובר בחומר יחסית זול ונגיש למגוון רחב של אנשים.

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית עוד היום

תקציר

לקבלת הצעת מחיר

רשת עץ

רשת עץ

בשנים האחרונות הפכו רשתות עץ לפתרון פשוט, אסתטי ואמין עבור אנשים רבים, המעוניינים לייצר הפרדה או חציצה חלקית בין הבית לגינה, בין חללים שונים בתוך

להמשך הקריאה
משרביות עץ

משרביות עץ

משרביות עץ, הן אלמנט עיצובי שמקורו באדריכלות עבר מסורתית וכעת, חזר להיות רלוונטי גם בסגנון הדקורטיבי של ימנו. בעבר, מטרת המשרביות הייתה ליצור חוצץ ופרטיות

להמשך הקריאה
פרגודים

פרגודים

אנשים רבים סבורים שפרגודים הם למעשה פריט ישן, ארכאי ולא רלוונטי, אלא שהמציאות מוכיחה אחרת. בשנים האחרונות אנו רואים כיצד פרגודים משמשים עבור חלוקה של

להמשך הקריאה