לוח פרספקס

זכוכית האקרילית, או פרספקס בשמו התעשייתי, מגיעים בצורת לוחות או משטחים כחומר גלם, והם מהווים את נקודת ההתחלה של תהליך ייצור של מוצר. אילו דברים חשוב לדעת על לוחות פרספקס, מהו טווח המחיר של הלוחות וכיצד נבחר אותם?

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית

מה זה לוח פרספקס

לוח פרספקס הינו משטח בסיסי העשוי מהחומר סיננתי המכונה זכוכית אקרילית, וזאת בשל דמיונו לזכוכית. אלא שלפרספקס יתרונות רבים ביחס הזכוכית, לפחות בכל הנוגע לייצור התעשייתי. בניגוד לזכוכית, הפרספקס קל (בכמחצית ממשקלה של הזכוכית), גמיש יותר ועל כן, הוא לא שביר או נפיץ. בנוסף ניתן לכופף אותו בעבודה עם חום ולעצב אותו בקלות, מבלי לגרום לנזק למשטח הפרספקס.

הזכוכית האקרילית, מגיעה כחומר גלם בצורת לוחות פרספקס שקופים, בעובי ובמידות שונים. כמו כן, לוחות פרספקס מגיעים גם בצבעים ובדרגות שקיפות שונות. ניתן למצוא משטחי פרספקס בעובי של 1 מ"מ ועד 20 מ"מ, ובמידת הצורך לחבר בין לוחות פרספקס בעוביים שונים על מנת לייצר מבנה קשיח יותר, בהתאם לדרישות המוצר.


לוחות פרספקס – מה אפשר לעשות איתם?

השימוש בלוחות פרספקס כיום הוא מגוון במיוחד: משילוט משרדי ושילוט וחוץ, ייצור מדפים ומתקני תצוגה לחנויות ועד מכשור מיוחד וציוד למעבדות. הזמנת משטחי הפרספקס מתבצעת בהתאמה לתוכנית המוצר, בה יש להתאים את עובי המשטח, גודלו ושקיפותו. 

לוח פרספקס

טכנולוגיית העיבוד של לוחות הפרספקס והפיכתם למוצר מוגמר, מתבצעת על ידי טכנולוגיית חיתוך בלייזר. קרן לייזר בהספק גבוה, חותכת בצורה מדויקת ונקייה את משטחי פרספקס, ובהתאם לשרטוט שהוזן מראש במחשב ששולט במכונת החיתוך. חשוב לציין שחיתוך הלייזר לא מותיר סימנים של שריפה או פוגע בחומר הגלם ועל כן מתקבלת תוצאה ברמת גימור גבוהה מאד.

בנוסף, ניתן גם לצרוב או לחרוט על גבי לוחות פרספקס, גם כן באמצעות קרן לייזר. החריטה יכולה להועיל במקרים שנרצה לסמן מוצרים, למספר אותם או להוסיף לוגו או מידע חשוב שיופיע על גבי המוצר.


לוחות פרספקס מחירון

מחירון של לוחות פרספקס משתנה מאד בהתאם למפעל המייצר אותם, ובעיקר מותאם לעובי והגודל של המשטח. עם זאת, ניתן לשער כי טווח המחירים של משטח פרספקס בעובי של 3 מ"מ שקוף או חלבי, ובגודל של 58 ס"מ על 58 ס"מ, יכול לנוע בין 60 ל- 70 שקלים וכמובן שככל שעובי המשטח גדל, כך המחיר בהתאם. לדוגמה, משטח בעובי 5 מ"מ באותן מידות, יכול לעלות בין 100 ל – 110 שקלים. חשוב לציין שגם צבע המשטח ורמת השקיפות ישפיעו על המחיר.

למעשה, מחירון לוחות הפרספקס הוא דינמי מאד ותלוי פרויקט. על מנת לקבל הצעת מחיר מדויקת, יש לפנות אל גורם המקצוע שמוכר את לוחות הפרספקס ויבצע עבורכם את חיתוך לייזר. תוכנית עבודה מדויקת, ופירוט של כמות המשטחים להם תזדקקו, אופן החיתוך והחיבור ביניהם, יתנו להם הצעת מחיר שמשקפת את תוכנית המוצר שלכם. 

 

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית עוד היום

תקציר

לקבלת הצעת מחיר

חריטות על עץ

חריטות על עץ

העץ הוא חומר גלם שנחשב לאיכותי ומבוקש בקרב אנשים רבים. על כן חריטות על עץ הפכו לנפוצות ביותר בתחום חיתוך הלייזר, הן עבור שימושים תעשייתיים

להמשך הקריאה

זכוכית אקרילית

הזכוכית האקרילית נחשבת לאחד מהחומרים הנפוצים והמבוקשים ביותר בייצור תעשייתי כיום, והיא מלווה אותנו במוצרים רבים הקיימים בסביבת היום-יום. כל מה שחשוב לדעת על הפולימור

להמשך הקריאה
משרביות בטון

משרביות בטון

משרביות הינן אלמנט אדריכלי נפוץ מאד גם בימנו, והן זוכות להכרה והערכה בקרב אדריכלים ומעצבים בזכות שימושן הפרקטי, הסתרה וחציצה בין חללים שונים והן בזכות

להמשך הקריאה