משרביות בטון

משרביות הינן אלמנט אדריכלי נפוץ מאד גם בימנו, והן זוכות להכרה והערכה בקרב אדריכלים ומעצבים בזכות שימושן הפרקטי, הסתרה וחציצה בין חללים שונים והן בזכות האלמנט האסתטי שהן מוסיפות לחלל. המשרביות בימנו יכולות להיות עשויות מחומרים רבים, כשאחד החומרים הנפוצים הוא הבטון. למה משמשת משרביית הבטון ומה חשוב לדעת עליה?

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית

 

מהן משרביות בטון?

מקורן של המשרביות במסורת אדריכלות העבר, ובפרט בסגנון הבנייה האוריינטליסטי. משרביות הבטון הן למעשה מחיצות המכילות בתוכן צורות ועיטורים גיאומטריים. הן עשויות אדמה, אבן או עץ ומטרתן לייצר הפרדה בין פנים לחוץ הבית, באופן שלא ימנע כניסה של אוויר ואור, אך יחד עם האפשרות לשמור על פרטיות ולהסתיר חלק מסוים של החלל.

המשרבייה מאפשרת מבעדה הצצה אל החלל השני, אך זאת תוך מגבלה מסוימת שתלויה במרחק ובעיצוב של המשרבייה. אין זה מקרי כי דווקא במזרח התיכון החם, נעשה שימוש רב במשרביות בטון מאחר ויש להן יתרון רב בשמירה על אוורור, הצללה וקירור הבית או כל חלל אחר לצד המסורת השמרנית המקפידה על שמירה על הפרטיות ועושה שימוש במשרביות אלו.

משרביות בטון

בימנו, למשרביות שימושים שונים, הן פרקטים והם אסתטיים והן מיוצרות ממגוון רחב של חומרי גלם: בטון, עץ ומתכות שונות, כאשר בדרך כלל החומרים השונים מותאמים לחללים ולשימושים הספציפיים.

 

מהם השימושים של משרביות הבטון?

המשרביה משמשת כאלמנט אדריכלי נפוץ, אשר לו אותם תפקידים פונקציונליים ואסתטיים בדומה לאלה של המשרביות המסורתיות. משרביות בטון יכולות להשתלב בימנו הן בתוך קירות בתים פרטיים, בתי עסק ואפילו חללים תעשייתיים, הן במרפסות, גדרות ומסתורי כביסה והן כחלק מקיר שלם של מבנה.

 

למי הם נועדו?

משרבייה בטון יכולה לשמש כל אדם שהיה רוצה לשלב את האלמנט העיצובי של המשרביה בביתו. גם אדריכלים ומעצבי פנים לוקחים בחשבון את אלמנט המשרביה בעיצובם, ומזמינים משרביות בגדלים, עוביים וחומרים שונים בהתאם לתוכנית הבנייה והעיצוב.

בפנייה אל אנשי מקצוע המתמחים בחיתוך וייצור משרביות, יוכלו אנשים פרטיים ללא היכרות מוקדמת עם עולם המשרביות, הבנייה והתכנון, להיעזר במעצב מקצועי שיעזור בבחירת המשרביה המתאימה ביותר והתאמתה למידות החלל.  

 

מחיר משרביה בטון

משרביות בטון מצויות היום בדגמים מוכנים מראש ובמידות שונות. מבחר הדגמים של המשרביות הוא רב ונע בין סגנון מסורתי, לסגנון מודרני ונקי. תוכלו לבחור בלוקים של משרביות בהתאם לכמות הנדרשת ולסגנון האישי המתאים לחלל ולהרכיב בעזרת איש מקצוע את המשרבייה. חשוב לזכור שלרוב משרביות הבטון בעובי מינימלי של כ- 10 ס"מ ולא בהכרח יתאים לכל חלל. במקרה כזה, שווה לשקול שימוש במשרביות המיוצרות על ידי חומרים אחרים, כגון עץ או מתכת.

 

משרביות עץ, אלומיניום, ומתכות נוספות

בניגוד למשרביות המסורתיות שעשויות אבן או חימר, כיום קיימות גם משרביות מחומרים חדישים אשר משתלבות הן בחיפויים חיצוניים של מבנים, בתוך חללי בתים פרטיים, במרפסות וגינות. משרביות אלה מיוצרות ממשטחי חומרי הגלם הנבחר והן מיוצרות בדיוק רב וברמת גימור גבוהה במיוחד על ידי טכנולוגיית חיתוך CNC, המאפשרת ייצור של משרביות בהתאמה אישית, בכל גודל, עובי וצורה שיבחר הלקוח.

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית עוד היום

תקציר

לקבלת הצעת מחיר

פרח החיים

בשנים האחרונות אנו עדים לסמלים וצורות גיאומטריות בעלות משמעות רוחניות שנכנסות אל לב התרבות הישראלית, ושמקורן דווקא במזרח ובתרבות הודו העתיקה. אחד מן הסמלים הללו

להמשך הקריאה
הדפסת תמונות על עץ

הדפסת תמונות על עץ

בשנים האחרונות, אנו רואים כיצד הדפסת תמונות על עץ הפכה מבוקשת בקרב אנשים רבים, כרעיון למתנה, מזכרת ואף משמשת עסקים רבים לצרכי פרסום ושיווק. לאפקט

להמשך הקריאה

זכוכית אקרילית

הזכוכית האקרילית נחשבת לאחד מהחומרים הנפוצים והמבוקשים ביותר בייצור תעשייתי כיום, והיא מלווה אותנו במוצרים רבים הקיימים בסביבת היום-יום. כל מה שחשוב לדעת על הפולימור

להמשך הקריאה