משרביות

בשנים האחרונות הפכו המשרביות למבוקשות בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים. מדוע הן חזרו אלינו דווקא עכשיו? מה היתרונות שלהן וכל מה שחשוב לדעת על המשרביות האלגנטיות.

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית

מה זה משרבייה?

משְרַביה (בערבית: مشربية) פירושה סבכה. במסורת העבר, המשרביה לרוב הייתה עשויה עץ והיא שימשה לחציצה או הסתרה בין חללים שונים, כמו פתחים של מבנים, חלונות וקירות וזאת מבלי לחסום כניסה של אור ואוויר אל החלל ולשמור על הפרטיות.

שמה של המשרביה, מקורו במילה הערבית מַשְׁרְפִיָה, שפירושה להתעלם או להתבונן. בימנו, חזרה המשרביה להיות מוערכת ואהובה בקרב אדריכלים ומעצבי פנים, אשר מנצלים את יתרונותיה של המשרביה כפריט דקורטיבי אלגנטי וייחודי, לצד השימושים הפרקטים שיש לה.

תוכלו למצוא משרביות עשויות חומרים שונים ומגוונים, כגון מבטון, עץ וממתכות שונות כמו אלומיניום, ברזל ועוד.

משרביות

אילו שימושים ניתן לעשות במשרביה?

כיום, ישנה טכנולוגיית חיתוך ועיבוד מתקדמת ביותר, שמאפשרת לייצר משרביות כמעט ללא הגבלת גודל, עובי וסגנון חיתוך. על כן, למשרביות שימושים רבים. תוכלו למצוא משרביות המשמשות כחיפויים לחלקים חיצוניים של קירות, משרביות המשולבות בתוך קיר ביתי, משרביות עץ העומדות במרכז החלל בפני עצמן, משרביות שתפקידן חציצה בין מרפסות, גינות ואף כאילו המשמשות כבסיס לצמחים מטפסים.

יתרונות המשרביה

מלבד התוספת הדקורטיבית שהמשרביה נותנת לחללים השונים, העובדה שהיא אינה אטומה כולה ומשלבת בתוכה פתחים וצורות, מאפשרת כניסה של אור וצל, ואוויר לחלל המסוים ובכל זאת מצליחה לייצר את התחושה של ההפרדה וההסתרה הרצויה.

בנוסף, המשרביות בימנו עשוית מגוון רחב של חומרים באיכות גבוה: אלומיניום, ברזל, בטון, עץ ועוד וכל משרביה מותאמת הן לחזון העיצובי של הלקוח והן לתנאים שבה היא תעמוד. לדוגמה, בהזמנת משרביית עץ למפרסת או גינה, יעשה שימוש בעץ איכותי מיוחד שמותאם לתנאי חוץ.

למי הן מיועדות?

המשרביות מיועדות לכל מי שמעוניין לשלב בחלל את אלמנט המשרביה, בין אם לצורך חציצה והפרדה של חלל ובין אם כפריט אסתטי בלבד. הן אנשים פרטיים והן אדרכילים מבצעים הזמנות למשרביות, כשכל אחד מהם מקבל את המענה המתאים לו ולפרויקט המדובר.

 

טכנולוגיות החיתוך של משרביות

כיום, המשרביות מיוצרות בטכנולוגיית חיתוך או חריטה בלייזר. מדובר בטכנולוגיה מתקדמת ביותר, אשר מעבדת חומרי גלם שונים, בצורות שונות ועל פי קובץ ממוחשב ומדויק, אשר מאפשר למכונת החיתוך לבצע מגוון רחב של חיתוכים מורכבים בדיוק, במהירות וברמת גימור גבוהה מאד.

טכנולוגיית חיתוך לייזר, למעשה מחליפה את טכניקות החיתוך והנגרות המסורתיות, שדרשו השקעה של זמן רב על מנת להגיע לתוצאה ברמת גימור גבוהה וכמובן יותר כח אדם. כיום, טכנולוגיית החיתוך בלייזר אפשרה לייצר משרביות בזול והרחיבה את מגוון העיצובים הקיימים: ניתן לבחור בין עיצוב גיאומטרי מודרני, בין עיצוב קלאסי ונקי או לחזור אל משרביות מסורתיות בעלות עיטורים אסלאמיים.

מחיר משרביות

מחיר המשרביות משתנה בהתאם למספר גורמים. תחילה, ישפיע החומר ממנו תהיה עשויה המשרביה. תוכלו לבחור במשרביה מעץ, ממתכת, מאלומיניום או פח. לאחר מכן, גודל המשרביה, וצורות החיתוך שלה ישפיעו על המחיר גם כן. מאחר ולמשרביות מגוון שימושים רחב, לעיתים נדרשים חיבורים מורכבים או התקנות מורכבות המשפיעות על המחיר. מומלץ לבקש הצעת מחיר מגורמי מקצוע בהתאם לתכנית המוצר המדויקת שאותה תבנו.

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית עוד היום

תקציר

לקבלת הצעת מחיר

משרביות עץ

משרביות עץ

משרביות עץ, הן אלמנט עיצובי שמקורו באדריכלות עבר מסורתית וכעת, חזר להיות רלוונטי גם בסגנון הדקורטיבי של ימנו. בעבר, מטרת המשרביות הייתה ליצור חוצץ ופרטיות

להמשך הקריאה
פרספקס

פרספקס

פרספקס הינו חומר תעשייתי פופולרי שנמצא סביבנו כמעט בכל מקום או מוצרי יום-יומי. למה הוא משמש וכיצד מתבצע הליך העיבוד שלו? ריכזנו לפניכם, את כל

להמשך הקריאה
שבלונות

שבלונות

מאז כניסתה של טכנולוגיית החיתוך בלייזר וטכנולוגיית חיתוך CNC המדויקת לתעשייה, השימוש בשבלונות הפך מבוקש יותר ויותר, במגוון רחב של תעשיות, בתי עסק ואף בקרב

להמשך הקריאה