סבכות

אחת מן האלמנטים העיצוביים הנפוצים ביותר בימינו הוא השימוש בסבכות. אדריכלים ומעצבי פנים רבים יותר משתמשים בהן על מנת לשדרג את עיצוב הבית, הן בפנים והן בחוץ. השילוב של חומרי גלם איכותיים ושונים לצד צורות גיאומטריות מרשימות, הפכו אותן לאלמנט נפוץ היום בישראל. מה הן סבכות? מה ניתן לעשות איתן וכל מה שחשוב לדעת כשמתעניינים בהן.

לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית

מה הן סבכות?

סבכות הינן מבנה דמוי רשת בעל צורות גיאומטריות, המעוצב באסתטיקה ייחודית ופעמים רבות על פי חוקיות גיאומטרית קבועה. המקור שלהן מגיע דווקא מהתרבות הערבית ושמן המקורי הוא משרביות, ביטוי שבו אנו משתמשים גם היום לתיאור סבכות.

בעבר, הן שימשו כחוצצים בין פנים וחוץ הבית, כאשר מטרתם העיקרית הייתה מצד אחד לאפשר פרטיות ליושבי הבית ומצד שני לאפשר כניסה של אור ואוויר לתוך החלל. אנו רואים שימוש נפוץ בסבכות באדריכלות אוריינטלית שמקורה במדינות המזרח התיכון אך גם היום, יש להן ערך פונקציונלי כמו גם ערך אסתטי רב בעיצובים המודרניים השונים.

בשנים האחרונות, גבר השימוש במשרביות בתרבות הישראלית, אלא שהן לא משמשות את הציבור הישראלי בהכרח באופן הקלאסי, אלא נעשה בהן שימוש אסתטי בעיקר ובאמצעות עיצובים מודרניים ומשוכללים, מעטרות הסבכות את חללי פנים הבית כחיפויי קירות, כמחיצות דקורטיביות, מעקה מדרגות, פרגולות, בסיסי למצחייה מטפסת ועוד. 

סבכות

מה ניתן לעשות איתן?

לסבכות מגוון שימושים ועל כן, אנו נראה כי קיים מגוון רחב של סוגים. ישנן המתאימות לחוץ וישנן כאלה שלפנים, כאלה שעשויות מעץ שמעניקות לחלל עיצוב טבעי יותר וכאלה עשויות מתכת ומעניקות לחלל עיצוב נקי מינימליסטי. 

כיום ניתן להזמין כל סוג של סבכה בהזמנה אישית ולקבוע את מידותיה, את החומר שממנה תהיה עשויה ואת הדגם הגיאומטרי שיעטר אותה. תוכלו לבחור בין עץ, אבן וחומרים פלסטיים מגוונים.

למי הן מיועדות?

הסבכות מיועדות לתת פתרונות חציצה בין חללים, כשם שהן מיועדות לתת פתרונות עיצוביים לכל חלל. לכן, כל מי שמעוניין לשדרג את עיצוב הבית, או לייצר חציצה בין חלל פנימי וחיצוני של ביתו ובכך לשמור על פרטיות מסוימת ואף לשדרג את עיצוב הבית, מוזמן לעשות זאת על ידי שימוש בסבכה בהתאמה אישית.

אנשים רבים היום בוחרים דווקא להשתמש בהן מטעמים עיצובים בלבד וזאת בזכות האפקט הייחודי והאלגנטי שהן מעניקות לחלל. תוכלו לראות גופי תאורה שבהן משולבות סבכות, חציצה של גינות וקירות בתים, חיפוי קירות מעץ שלהם דגמי סבכה מרשימים ועוד.

מחיר סבכות

המחירים משתנים בהתאם למספר פונקציות. מאחר וקיימים סוגים רבים של סבכות ומחומרים שונים, יש לקבל הצעת מחיר מדויקת על ידי גורם מקצועי, אשר יכין את הסבכה בהתאמה אישית. גודל הסבכה, איכות החומר, ומורכבות הייצור שלה ישפיעו על המחיר כמובן, אך חשוב לציין שקיימים דגמים של סבכות פופולריים המותאמים לכל כיס.

קבלו הצעת מחיר מותאמת אישית עוד היום

תקציר

לקבלת הצעת מחיר

מחיצות עץ

מחיצות עץ

מחיצות עץ, הן פתרון אסתטי ושימושי במקרים רבים. בשנים האחרונות, קיימים שלל שימושים ועיצובים חדשים: החל מבתים פרטיים, בתי עסק ועד חללים ציבוריים. בדף זה

להמשך הקריאה
דקורטיביות

דקורטיביות

בהליך עיצוב של חלל ביתי או עסקי, נתקלים אנשים רבים באתגרים או בצרכים פונקציונליים, אשר להם חשיבות אסתטית משמעותית לא פחות. דקורטיביות, היא תחום הולך

להמשך הקריאה
משרביות

משרביות

בשנים האחרונות הפכו המשרביות למבוקשות בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים. מדוע הן חזרו אלינו דווקא עכשיו? מה היתרונות שלהן וכל מה שחשוב לדעת על המשרביות האלגנטיות.

להמשך הקריאה